Hapeni botën tuaj me Galaxy Z Fold 3 5G dhe Galaxy Z Flip 3 5G

12 gusht 11:37

Kapitulli i ri i inovacionit të smartphone-ve:

Samsung vendos një standard të ri për përvojat në celular me smartphone-t premium të fuqishëm të palosshëm

Prishtinë, Kosovë – 11 gusht 2021 – Samsung Electronics, sot hapi kapitullin tjetër në inovacionin e palosshëm me dy smartphone-t e rinj, Galaxy Z Fold3 5G dhe Galaxy Z Flip 3 5G. Të dy pajisjet janë smartphone të palosshëm premium të ndërtuar me mjeshtëri dhe me risitë kryesore që përdoruesit e Samsung kanë dashur dhe kanë pritur. Brezi i tretë i këtyre pajisjeve përfshin përmirësimet kryesore që kanë kërkuar përdoruesit duke i bërë ato më të qëndrueshëm, me përvojë të smartphone-ve të palosshëm më të optimizuar se kurrë më parë. Nga dizajni ikonik në argëtimin gjithëpërfshirës, Z Flip3 dhe Z Fold3 u ofron përdoruesve mënyra të reja unike për të punuar, parë dhe luajtur.

Për ata që kanë nevojë për pajisjen e fundit, për produktivitet dhe argëtim gjithëpërfshirës, Z Fold3 është një fuqi e vërtetë me performancë të një tjetër niveli, një ekran të pandërprerë 7.6-inç   Infinity Flex dhe mbështetjen e parë S Pen   në një pajisje të palosshme. Për ata që duan stilin që vjen me funksionalitetin, Z Flip3 është pajisja ideale me dizajnin e saj të hijshëm dhe kompakt, karakteristika të zgjeruara të kamerës dhe një ekran më të madh Cover   të ndërtuar për përdorim të shpejtë kur jeni  në lëvizje.

“Me Galaxy Z Fold3 dhe Z Flip3, Samsung po ripërcakton edhe një herë mundësitë me smartphone-t e palosshëm që fuqizojnë përdoruesit me fleksibilitetin dhe shkathtësinë e nevojshme për botën e sotme me ritme të shpejta,” tha Dr. TM Roh, President dhe Shef i Komunikimeve Mobile, Samsung Electronics. “Si një pionier dhe udhëheqës i industrisë në kategorinë e palosshme, ne jemi krenarë të ndërtojmë trashëgiminë tonë të inovacionit me Z Fold3 dhe Z Flip3. Këto pajisje i pajisin konsumatorët me teknologjitë që mundësojnë mënyra të reja për të maksimizuar dhe shijuar çdo moment me një ekosistem të ndërtuar mbi inovacionin.”

Mjeshtëri e avancuar e ndërtuar për të zgjatur

Përdoruesit e Samsung presin që pajisjet e palosshme të jenë të qëndrueshme. Kjo është arsyeja pse kjo gjeneratë e pajisjeve Galaxy Z është ndërtuar me mjeshtëri të pakrahasueshme. Për herë të parë ndonjëherë në një smartphone të palosshëm, Z Fold3 dhe Z Flip3 janë të pajisur me rezistencë ndaj ujit IPX8   . Të dy pajisjet janë ndërtuar gjithashtu me Armor Aluminum tonë të ri  – alumini më i fortë i përdorur ndonjëherë në një smartphone – së bashku me qelqin më të fortë Corning® Gorilla® Glass Victus ™ për të mbrojtur kundër gërvishtjeve dhe rënieve aksidentale. Përveç kësaj, të dy pajisjet përfshijnë një film të ri mbrojtës të bërë nga një PET  i shtrirë dhe shtresa të optimizuara të panelit të ekranit kryesor që rezultojnë në një ekran që është 80% më i qëndrueshëm se pajisjet e mëparshme .

Hideaway Hinge revulocionare, e prezantuar për herë të parë në Galaxy Z Flip, u mundëson pajisjeve të qëndrojnë në vend në çdo kënd për një përvojë përdoruesi inovative me Flex mode  . Me teknologjinë e përmirësuar Sweeper, qimet brenda janë tani më të shkurtra, duke ndihmuar në largimin e pluhurit dhe grimcave të tjera dhe ruajtjen e qëndrueshmërisë së pajisjeve dhe përvojave të thjeshta të përdoruesit.

Z Fold3 dhe Z Flip3 gjithashtu u kaluan përmes një testi të palosjes, të verifikuar nga Bureau Veritas, për t’i bërë ballë palosjes 200,000 herë . Plus, ata janë të pajisur me pajtueshmërinë më të fundit të fuqishme 5nm AP dhe brezin 5G  për përvojën më të mirë brenda dhe jashtë.

Galaxy Z Fold3 5G: Produktivitet dhe Argëtim

Shpalosni  Z Fold3 për t’u zhytur në përvojat e shikimit të teatrit dhe qëndroni plotësisht të përfshirë në përmbajtjen tuaj të preferuar në ekranin e pandërprerë 7.6-inç Inflex Flex-falë teknologjisë sonë të re të kamerës nën ekran. Me piksel minimale të aplikuara në majë të hapsirës të kamerës, Z Fold3 përmban një zonë të rritur të dukshme në mënyrë që përdoruesit të kenë një kanavacë të pandërprerë për aplikacionet e tyre të preferuara. Me teknologjinë e re Eco² , ekrani është 29%  më i ndritshëm ndërsa konsumon më pak energji  . Përjetoni lëvizje edhe më të butë dhe ndërveprim të shpejtë të pajisjes me shkallën e rifreskimit që përshtatet Super Smooth 120Hz, tashmë në Main dhe Cover Screens .

Për herë të parë ndonjëherë në serinë Galaxy Z, Samsung po sjell teknologjinë e saj të dashur  të serisë Note në funksionalitetin Z Fold 3: S Pen. S Pen për Z Fold 3 vjen në dy opsione: S Pen Fold Edition dhe S Pen Pro. Të dyja kanë një majë Pro të tërhequr të projektuar posaçërisht me teknologji të kufirit të forcës për të mbrojtur ekranin kryesor të Z Fold3. Kjo është përvoja më e mirë e S Pen e Samsung deri tani, me një vonesë edhe më të ulët -për të siguruar që dërgimi i mesazheve të jetë i përsosur dhe intuitiv.

Për ata të cilët produktiviteti është i rëndësishëm, do të shijojnë gjithashtu veçoritë e përmirësuara të Flex mode  të Z Fold 3, të cilat ju lejojnë të bëni më shumë në të njëjtën kohë – të tilla si të bashkoheni me një video call në ekranin e sipërm të pajisjes ndërsa kontrolloni shënimet e takimit në pjesën e poshtme. Me  Multi-Active Window  të përditësuar të Z Fold3, është edhe më e lehtë të bësh plane për të darkuar nëpërmjet mesazheve ndërkohë që kontrolloni dhe kalendarin tuaj, të gjitha në ekranin e madh të paisjes. Dhe tani në Z Fold3, përdoruesit mund të krijojnë shortcut dhe të rihapin aplikacionet në të njëjtën mënyrë më vonë falë  App Pair të zgjeruar. Plus, ata mund të përdorin Taskbar -in   e ri të Z Fold3 për të kaluar shpejt mes aplikacioneve pa u kthyer në ekranin bazë.

Z Fold3 është ndërtuar me një dizajn më të hollë dhe më të lehtë për transportueshmëri edhe më të mirë se Galaxy Z Fold2.

Galaxy Z Flip3 5G: Balanca ideale e stilit, funksionit dhe argëtimit të pandërprerë

Z Flip3 fuqizon përdoruesit të shprehen me opsione të theksuara ngjyrash, një dizajn të lëmuar dhe karakteristika premium. Me zgjedhjen e katër ngjyrave moderne -krem, e gjelbër, vjollcë e hapur dhe e zezë e tejdukshme -plus kapëse të reja unazash dhe kaseta me rripa  që e bëjnë edhe më të lehtë mbajtjen dhe palosjen e telefonit, Z Flip3 është një pajisje për të shprehur veteveten. Për ata që janë në kërkim të më shumë opsioneve të ngjyrave për t’iu përshtatur stilit të tyre, Samsung.com gjen ngjyra ekskluzive, të tilla si gri, rozë dhe e bardhë  .

Cover Screen i ridizanjuar tani është katër herë më i madh   dhe e bën më të lehtë shikimin e njoftimeve dhe mesazheve pa pasur nevojë të hapni  Z Flip 3. Përdoruesit mund të vazhdojnë me skedulin e tyre, të kontrollojnë motin dhe të monitorojnë numrin e tyre të përditshëm të hapave me widget -t e reja të Cover Screen ose të koordinojnë sfondin e Cover Screen me paisjet e tyre të reja Galaxy Watch 4 ose Galaxy Watch 4 Classic.

Z Flip3 është krijuar gjithashtu për t’i dhënë përdoruesve aftësitë më të mira për kapjen dhe ndarjen e kujtimeve. E mbushur me disa nga veçoritë tona më të fundit të kamerës, përdoruesit mund të bëjnë selfie edhe më mahnitëse pa duar me Flex mode. Ose mund ta mbajnë pajisjen të palosur dhe të bëjnë një fotografi të shpejtë- madje edhe një video-pikërisht nga Cover Screen duke përdorur Quick Shot të zgjeruar duke klikuar dy herë në çelësin e energjisë të Z Flip3. Plus, rrotullimi dhe ndarja është jashtëzakonisht e qetë, falë shkallës së re të rifreskimit adaptiv të Z Flip3 prej 120Hz.

Z Flip3 është i shkëlqyeshëm për të pushuar dhe për të parë një vlog në YouTube ose një shfaqje televizive hands-free. Falë altoparlantëve të rinj, të azhurnuar Stereo të Z Flip3 me Dolby Atmos®, ju merrni tinguj gjithëpërfshirës me qartësi, thellësi dhe efekte hapësinore të pabesueshme, pavarësisht se çfarë shikoni ose dëgjoni. Dhe funksioni i ri Flex Mode Panel i bën aplikacionet të duken më të mira dhe më të lehta për t’u përdorur. Kur pajisja është palosur pjesërisht, Flex Mode Panel ju jep mënyra të reja për të bashkëvepruar me Z Flip3, duke ofruar një përvojë më të përshtatshme shikimi duke e zhvendosur videon në gjysmën e sipërme të ekranit dhe kontrollet e shfaqjes – si shkëlqimi dhe vëllimi në fund.

 

Përvojat e palosshme të optimizuara hapin mundësi të reja

Me serinë Galaxy Z, përdoruesit do të kenë akses në më shumë aplikacione që përfitojnë plotësisht nga ekrani i palosshëm. Samsung po zgjeron partneritetet me kompanitë kryesore si Google, Microsoft dhe më shumë, kështu që përdoruesit mund të shijojnë më shumë aplikacione të përshtatura për nevojat e tyre unike. Bashkëpunoni në mënyrë efektive me aplikacionin Microsoft Teams: Shijoni përvojën e optimizuar të takimeve online duke u përshtatur bazuar Flex Mode të serisë tuaj Galaxy Z dhe fuqinë e Office dhe Teams që bashkohen. Për produktivitetin më të mirë në punë, modaliteti i dyfishtë i Microsoft Outlook u mundëson përdoruesve të lexojnë një email të plotë ndërsa shikojnë të tjerët në anën tjetër, ashtu si një përvojë në desktop. Për t’i sjellë përdoruesit edhe më shumë zgjedhje, veçoria e re Labs  të Samsung u ofron përdoruesve mundësinë për të optimizuar edhe më shumë aplikacione në ekranin e palosshëm kur të kenë nevojë.

 

Për më tepër, Samsung vazhdon të mendojë se si zhvilluesit e aplikacioneve mund të krijojnë përvoja të mahnitshme të përdoruesve nga kudo. Për t’u siguruar atyre më shumë mundësi duke siguruar optimizim me cilësi të lartë, Samsung mbështet Remote Test Lab (RTL)   , duke u dhënë krijuesve të aplikacioneve aftësinë për të instaluar dhe testuar drejtpërdrejt aplikimet e tyre në kohë reale, nga kudo që të jenë.

 

Galaxy Buds2: Buds për të gjithë me tingull premium dhe përshtatje të rehatshme

Së bashku me seritë Galaxy Z janë Galaxy Buds 2 që ofrojnë cilësi premium të tingullit. Si një nga shtesat më të fundit në formacionin Galaxy Buds, Galaxy Buds2 bashkohet me Galaxy Buds Live dhe Galaxy Buds Pro, duke ofruar më shumë zgjedhje për konsumatorët për t’iu përshtatur nevojave të tyre. Si pjesë e ekosistemit Galaxy, Buds2 është shoqëruesi i përsosur i smartphone -it, tabletit ose orës tuaj inteligjente Galaxy.

 

Pavarësisht nëse përdorni Galaxy Buds2 për të dëgjuar muzikë ose për një konferencë, keni të gjitha opsionet që ju nevojiten për tu futur në botën tuaj. Altoparlantët dinamikë me dy drejtime japin nota të larta, të qarta dhe një bas të thellë, ndërsa funksioni Active Noise Cancellation ndihmon në bllokimin e zhurmve të panevojshme. Nëse keni nevojë të dëgjoni çfarë ndodh rreth jush, sintonizohuni përsëri me tre nivele të rregullueshme të tingujve të ambientit  . Zëri juaj do të jetë edhe më i qartë kur telefononi dikë, falë një zgjidhjeje të re, të bazuar në machine learning që filtron zhurmat.

 

Galaxy Buds2 janë kufjet më të vogla dhe më të lehta të Samsung, me një formë ikonike të lakuar për të ndihmuar në sigurimin e cilësisë më të lartë të zërit. Për një përshtatje më të përsosur, ne kemi zhvilluar ‘Earbud fit test’ në aplikacionin Galaxy Wearable. Zgjidhni nga katër ngjyrat bashkëkohore  -E bardhë, Jeshile ulliri, Ngjyrë Violë,  Grafit -për të treguar stilin tuaj personal.

Çmimet dhe Disponueshmëria

Samsung është i përkushtuar t’i japë më shumë konsumatorëve akses në përvojën unike të palosshme. Kjo është arsyeja pse ne po ofrojmë të dy pajisjet Galaxy Z me çmimet më të mira akoma.

Samsung ofron Galaxy Z Fold3 me çmimin më të ulët prej 1949 Eur , dhe Galaxy Z Flip3 për 1099 Eur. Galaxy Bud2 do të  shitet për  149 Eur.

Galaxy Z Fold 3 vjen në tre ngjyra:  E zezë e tejdukshme, E argjendtë e tejdukshme dhe E gjelbër e tejdukshme.

Galazy Z Flip 3 vjen në katër ngjyra: krem, e gjelbër, vjollcë e hapur dhe e zezë e tejdukshme.

Porosit tani

Ju mund të porosisni paraprakisht te partnerët e autorizuar të shitjes të Samsung. Shfrytëzoni paketën e përfitimeve duke u nisur nga 100 Eur plus 3 Vjet Garanci  (2 vjet garanci e rregullt nga prodhuesi + 1 vit garanci shtesë), një kapak të palosshëm për S Pen + Karikues 25W. Promocioni zgjat nga data 11.8.2021 deri më 26.8.2021 ose derisa të përfundojë stoku dhe është i vlefshëm vetëm për paisjet Galaxy Z Fold 3. Me kusht regjistrimin në adresën samsung.al jo më vonë se data 19.9.2021 Për më shumë informacion shikoni faqen https://www.samsung.com/al/offer/preorder-galaxy-z-fold3-z-flip3 dhe https://www.samsung.com/al/.

Për më tepër, pas dy lançimeve të suksesshme, Thom Browne dhe Samsung kanë bashkëpunuar përsëri, duke gërshetuar dizajn perfekt me teknologji pioniere për një koleksion që përfaqëson kreativitetin dhe inovacionin në masë të barabartë. Galaxy Z Fold3 dhe Z Flip3 Thom Browne Edition do të jenë në dispozicion për porosi duke filluar nga 11 gusht 2021 në tregjet e zgjedhura me numër të kufizuar.

 

Për më shumë informacion në lidhje me Galaxy Z Fold3, Z Flip3 dhe Galaxy Bud2, vizitoni www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy ose  www.samsung.com/galaxy. Për të hyrë në asetet e medias dhe historitë e thella, ju lutemi vizitoni dhomën tonë virtuale të shtypit në www.samsungmobilepress.com/galaxyunpacked .

Galaxy Z Fold3 5G Specifikimet

Ekrani    Main Screen       7.6-inch QXGA+ Dynamic AMOLED 2X Display (22.5:18) Infinity Flex Display (2208 x 1768), 374ppi, 120Hz shkallë rifreskimi adaptive

900 nits(HBM), 1200 nits(peak)

*E matur diagonalisht, Përmasa e Galaxy Z Fold3 5G Main Screen është 7.6″ në drejtkëndësh të plotë dhe 7.4″duke përfshirë dhe cepat e rrumbullakosur; Zona aktuale e shikueshme është më e vogël për shkak të cepave të rrumbullakosura.

 

Cover Screen     6.2-inch HD+ Dynamic AMOLED 2X Display (24.5:9), 2268 x 832, 387ppi,

120Hz shkallë  rifreskimi adaptive

1000 nits(HBM), 1500 nits(peak)

 

*E matur diagonalisht, Përmasa e Galaxy Z Fold3 5G Main Screen është 6.2″ në drejtkëndësh të plotë dhe 6.1″  duke përfshirë dhe cepat e rrumbullakosur . Zona aktuale e shikueshme është më e vogël për shkak të cepave të rrumbullakosura dhe kamerave.

Dimensioni & Pesha        Folded  67.1 x 158.2 x 16.0mm(Hinge) ~ 14.4mm(Sagging)

Unfolded             128.1 x 158.2 x 6.4mm

Pesha    271g

Kamera                Cover Camera   10MP Kamera për selfie: F2.2, Pixel size: 1.22μm, FOV: 80˚

Kamera nën ekran           4MP: F1.8, Pixel size: 2.0μm, FOV: 80˚

Kamera e pasme Triple

12MP Ultra Wide Camera: F2.2, Pixel size: 1.12μm, FOV: 123˚

12MP Wide-angle Camera: Dual Pixel AF, OIS, F1.8, Pixel size: 1.8μm, FOV: 83˚

12MP Telephoto Camera: PDAF, F2.4, OIS, Pixel size: 1.0μm, FOV: 45˚

Xhami super i qartë me Corning® Gorilla® Glass me DX

Dual OIS, 0.5x out dhe 2x në zmadhim optik , Deri në 10x digital zoom, HDR10+ recording, Tracking AF

AP          5㎚ 64-bit Octa-Core Procesori

※ 2.84㎓ (Shpejtësia maksimale e orës) + 2.4㎓ + 1.8㎓

Memorja

12GB RAM me 512GB hapsirë të brendshme(UFS3.1)

12GB RAM me 256GB hapsirë të brendshme (UFS3.1)

* Disponueshmëria mund të ndryshojë sipas tregut. Hapësira aktuale e ruajtjes mund të ndryshojë sipas tregut, modelit, madhësisë dhe formatit të skedarit.

Bateria  4,400mAh (typical) dual battery*

*Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterisë midis mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimal) është 4275mAh. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, modeleve të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.

Karikimi

Fast Charging në përputhje me wired dhe wireless*

Wireless PowerShare**

Fast Charging 25W

Fast wireless charging 10W

Reverse wireless charging 4.5W

* Wired charging i pajtueshëm me QC2.0 dhe AFC, Wireless charging i pajtueshëm me WPC dhe PMA

**Wireless PowerShare është e limituar për Samsung  ose brande të tjera smartphone-sh me WPC Qi wireless charging, si Galaxy S21 series, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, dhe paisje si Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch, dhe Galaxy Buds. Mund të mos punojë me pajisje shtesë, kapak ose pajisje të tjera të markës. Mund të ndikojë në marrjen e thirrjeve ose shërbimet e të dhënave, në varësi të mjedisit të rrjetit tuaj.

Rezistenca ndaj ujit         IPX8

*IPX8 bazohet në kushtet e provës për zhytje deri në 1.5 metra ujë të ëmbël deri në 30 minuta. Nuk këshillohet për përdorim në plazh ose pishinë. Jo rezistente ndaj pluhurit.

OS          Android 11

Network              [LTE]*: Enhanced 4X4 MIMO, 7CA, LAA, LTE Cat.20

[5G]**: Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6 / mmWave

* Shpejtësia aktuale mund të ndryshojë në varësi të tregut, operatorit dhe mjedisit të përdoruesit.

** Kërkon lidhje optimale 5G. Shpejtësia aktuale mund të ndryshojë në varësi të tregut, operatorit dhe mjedisit të përdoruesit.

Lidhja    [Wi-Fi 6E] 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE160 MIMO, 1024QAM

[Bluetooth] Bluetooth® v 5.2 (LE up to 2Mbps), USB Type-C, NFC, Location (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

[Ultra Wide Band]

* Mbulimi i Galileo dhe BeiDou mund të jetë i kufizuar. BeiDou mund të mos jetë i disponueshëm për vende të caktuara.

Karta SIM            One eSIM dhe dy Nano SIM

*SIM card shitet veçmas. Disponueshmëria mund të ndryshojë në varësi të tregut dhe operatorit.

**eSIM Disponueshmëria mund të ndryshojë në varësi të versionit të softuerit, rajonit dhe operatorit. Kontrolloni me operatorin tuaj nëse plani i rrjetit tuaj celular mbështet eSIM.

Pagesa  Samsung Pay

Karta krediti dhe debiti: suporton MST dhe/ose NFC

Membership cards, Gift cards, Transit cards, Reward point service

* E disponueshme në tregjet e zgjedhura. Zgjidhjet e pagesave dhe veçoritë në dispozicion mund të ndryshojnë në varësi të tregut, operatorit dhe ofruesve të shërbimeve.

Sensori Capacitive Fingerprint sensor (anësore), Accelerometer, Barometer, Gyro sensor, Geomagnetic sensor, Hall sensor, Proximity sensor, Light sensor

Verifikimi             Lock type: pattern, PIN, password

Biometric lock type: Fingerprint sensor*, Face recognition

*Galaxy Z Fold3 5G ka një sensor Capacitive Fingerprint në anë.

 

Audio    Altoparlantë stereo

Tingull rrethues me teknologjinë Dolby Atmos (Dolby Digital, përfshirë Dolby Digital Plus.)

UHQ 32-bit &DSD64/128 support*, PCM: Up to 32 bits, DSD: DSD64/128

Formati Audio playback: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

*DSD64 dhe DSD128 playback mund të jetë e kufizuar në varësi të formatit të skedarit.

Video    Video playback format: MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM

TV connection

Wireless: Smart View (screen mirroring 1080p at 30fps) / Wired: supports Display Port over USB type-C. Mbështet videon kur lidhet via HDMI Adapter. (DisplayPort 4K UHD at 60 fps)

Siguria   Knox platform: monitorim dhe mbrojtje në kohë reale.

Parandalim i virusese dhe malware-ve.

Secure Folder: një hapësirë e sigurt në pajisje për të izoluar dhe mbrojtur përmbajtje të tilla si aplikacionet, fotot, filmat dhe skedarët privatë

 

*Ofruesit e zgjidhjeve të parandalimit të viruseve dhe malware-ve mund të ndryshojnë në varësi të tregut. Disponueshmëria mund të ndryshojë sipas tregut dhe operatorit.

Ngjyrat E zezë e tejdukshme, E argjendtë e tejdukshme dhe E gjelbër e tejdukshme

Në kuti Galaxy Z Fold3 5G, Data Cable, Ejection Pin, Quick Start Guide

*Komponentët aktualë mund të mos jenë të disponueshëm në varësi të modelit dhe rajonit. Ngjyra e paketimit mund të ndryshojë në varësi të ngjyrës së pajisjes.

Galaxy Z Flip3 5G Specifikimet

Ekrani    Main Screen       6.7-inch FHD+ Dynamic AMOLED 2X Display(22:9) Infinity Flex Display

2640 x 1080

425ppi

120Hz shkallë rifreskimi adaptive

900 nits(HBM), 1200 nits(peak)

 

*E matur diagonalisht, Përmasa e Galaxy Z Flip 3 5G Main Screen është 6.7″ në drejtkëndësh të plotë dhe 6.6″duke përfshirë dhe cepat e rrumbullakosur; Zona aktuale e shikueshme është më e vogël për shkak të cepave të rrumbullakosura dhe kamerave

Cover Screen     1.9-inch Super AMOLED Display

260 x 512

302ppi

935 nits(HBM)

*E matur diagonalisht, Përmasa e Galaxy Z Flip 3 5G Cover Screen është 1.9″ në drejtkëndësh të plotë dhe 1.8″ duke përfshirë dhe cepat e rrumbullakosur; Zona aktuale e shikueshme është më e vogël për shkak të cepave të rrumbullakosura.

Dimensioni & Pesha        Folded  72.2 x 86.4 x 17.1mm (Hinge) – 15.9mm (Sagging)

Unfolded             72.2 x 166.0 x 6.9mm

*Trashësia e Galaxy Z Flip3 5G kur shpaloset nuk përfshin kornizën e ekranit kryesor.

Pesha    183 g

Kamera                Kamera e përparme       10MP Kamera për Selfie: F2.4, Pixel size: 1.22μm, FOV: 80˚

Kamera e pasme e dyfishtë

12MP Ultra Wide Camera: F2.2, Pixel size: 1.12μm, FOV: 123˚

12MP Wide-angle Camera: Dual Pixel AF, OIS, F1.8

Pixel size: 1.4μm, FOV: 78˚

Xhami super i qartë me Corning® Gorilla® Glass me DX

Up to 10x digital zoom, HDR10+ recording, Tracking AF

AP          5㎚ 64-bit Octa-Core Procesori

※ 2.84㎓ (Shpejtësia maksimale e orës) + 2.4㎓ + 1.8㎓

Memorja             8GB RAM me 256GB hapsirë të brendshme (UFS 3.1)

8GB RAM me 128GB hapsirë të brendshme (UFS 3.1)

*Disponueshmëria mund të ndryshojë sipas tregut. Hapësira aktuale e ruajtjes mund të ndryshojë sipas tregut, modelit, madhësisë dhe formatit të skedarit

Bateria  3,300 mAh (typical) dual battery

*Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterisë midis mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimal) është 3203mAh. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, modeleve të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.

Karikimi                Fast Charging në përputhje me wired dhe wireless*

Wireless PowerShare**

Fast charging 15W

Fast wireless charging 10W

Reverse wireless charging 4.5W

*Wired charging  i pajtueshëm me QC2.0 and AFC, Wireless charging i pajtueshëm me WPC dhe PMA.

**Wireless PowerShare është e limituar për Samsung  ose brande të tjera smartphone-sh me WPC Qi wireless charging, si Galaxy S21 series, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, dhe paisje si Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch, dhe Galaxy Buds. Mund të mos punojë me pajisje shtesë, kapak ose pajisje të tjera të markës. Mund të ndikojë në marrjen e thirrjeve ose shërbimet e të dhënave, në varësi të mjedisit të rrjetit tuaj.

Rezistenca ndaj ujit         IPX8

*IPX8 bazohet në kushtet e provës për zhytje deri në 1.5 metra ujë të ëmbël deri në 30 minuta. Nuk këshillohet për përdorim në plazh ose pishinë. Jo rezistente ndaj pluhurit.

OS          Android 11

Network              [LTE]*: Enhanced 4X4 MIMO, 7CA, LAA, LTE Cat.20

[5G]**: Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6 / mmWave

*Shpejtësia aktuale mund të ndryshojë në varësi të tregut, operatorit dhe mjedisit të përdoruesit.

** Kërkon lidhje optimale 5G. Shpejtësia aktuale mund të ndryshojë në varësi të tregut, operatorit dhe mjedisit të përdoruesit.

Lidhja    [Wi-Fi] 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE80 MIMO, 1024QAM

[Bluetooth] Bluetooth® v 5.1 (LE up to 2Mbps), USB Type-C, NFC, Location (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

*Mbulimi i Galileo dhe BeiDou mund të jetë i kufizuar. BeiDou mund të mos jetë i disponueshëm për vende të caktuara.

Karta SIM            Një eSIM dhe një Nano SIM

*SIM card shitet veçmas. Disponueshmëria mund të ndryshojë në varësi të tregut dhe operatorit.

**eSIM Disponueshmëria mund të ndryshojë në varësi të versionit të softuerit, rajonit dhe operatorit. Kontrolloni me operatorin tuaj nëse plani i rrjetit tuaj celular mbështet eSIM.

Pagesa  Samsung Pay

Kart debiti dhe kreditit: suporton MST dhe/ose NFC

Membership cards, Gift cards, Transit cards, Reward point service

* E disponueshme në tregjet e zgjedhura. Zgjidhjet e pagesave dhe veçoritë në dispozicion mund të ndryshojnë në varësi të tregut, operatorit dhe ofruesve të shërbimeve.

Sensori Capacitive Fingerprint sensor (side), Accelerometer, Barometer, Gyro sensor, Geomagnetic sensor, Hall sensor (analog), Proximity sensor, Light sensor

Verifikimi             Lock type: pattern, PIN, password

Biometric lock type: Fingerprint sensor, Face recognition

*Face recognition është e disponueshme vetëm kur shpaloset me kamerën e përparme.

Audio    Altoparlantë stereo

Tingulli rrethues me teknologjinë Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus e përfshirë.)

UHQ 32-bit &DSD64/128 support*, PCM: Up to 32 bits, DSD: DSD64/128

Formati Audio playback: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Bluetooth

Dual Audio: lidhni dy pajisje Bluetooth me Galaxy Z Flip3 për të luajtur audio përmes dy pajisjeve njëkohësisht.

Scalable Codec: Lidhje e zgjeruar Bluetooth nën ndërhyrjen e frekuencës së radios në mjedis.

Regjistrimi

Cilësia e regjistrimit është përmirësuar me  High AOP Mic  që minimizon shtrembërimin në mjedise të zhurmshme.

*DSD64 and DSD128 playback mund të kufizohet në varësi të formatit të skedarit.

*Dy pajisjet e lidhura mund të shfaqin një ndryshim të vogël në zërin që del.

*E disponueshme vetëm për pajisje të caktuara të prodhuara nga Samsung dhe AKG.

*AOP: Pika e Mbingarkesës Akustike

Video    Formati Video playback: MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM

TV connection

Wireless: Smart View (screen mirroring 1080p at 30fps)

Siguria   Knox platform: monitorim dhe mbrojtje në kohë reale.

Parandalim i virusese dhe malware-ve.

Secure Folder: një hapësirë e sigurt në pajisje për të izoluar dhe mbrojtur përmbajtje të tilla si aplikacionet, fotot, filmat dhe skedarët privatë

*Ofruesit e zgjidhjeve të parandalimit të viruseve dhe malware-ve mund të ndryshojnë në varësi të tregut. Disponueshmëria mund të ndryshojë sipas tregut dhe operatorit.

Ngjyrat Krem, e gjelbër, vjollcë e hapur dhe e zezë e tejdukshme.

[Samsung.com Ngjyrat ekskluzive] Gri, E bardhë,Rozë

Në kuti Galaxy Z Flip3 5G, Data Cable, Ejection Pin, Quick Start Guide

*Komponentët aktualë mund të mos jenë të disponueshëm në varësi të modelit dhe rajonit. Ngjyra e paketimit mund të ndryshojë në varësi të ngjyrës së pajisjes.

Galaxy Buds2 Specifikimet

Dimensioni & Pesha        Earbud: 17.0(W) x 20.9(H) x 21.1(D) mm, 5.0g

Charging Case : 50(W) x 27.8(H) x 50.2(D) mm, 41.2g

Speaker               2-way (Woofer + Tweeter)

Mikrofoni            3 mics (2 outer + 1 inner) + Voice Pickup Unit

Bateria  Kapaciteti            Earbuds: 61mAh (tipike)

Charging Case: 472mAh(tipike)

*Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterisë midis mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960.

Play Time             Deri në  5 orë / Gjithsej deri në 20 orë (ANC on)

Deri në 7.5 orë / Gjithsej deri në  29 orë (ANC off)

*Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të ndryshojë dhe të varet nga kushtet e përdorimit siç janë, lloji i skedarit playback dhe fuqia e sinjalit Bluetooth®.

Talk Time: Deri në 3.5 orë / Gjithsej deri në 13h (ANC on)

Deri në 3.5 orë / Gjithsej deri në 14h (ANC off)

* Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të ndryshojë dhe të varet nga kushtet e përdorimit siç janë, lloji i skedarit playback dhe fuqia e sinjalit Bluetooth®.

Karikimi                1 orë play time / 5 minuta quick charging

Qi-certified wireless charging

*Koha e karikimit bazohet në faktin se bateria e kufjeve është më pak se 30 përqind kur fillojnë të karikohen. Jetëgjatësia aktuale e baterisë dhe koha e karikimit mund të ndryshojnë dhe varen nga faktorë të tillë si kushtet e përdorimit dhe numri i herëve të karikuara. Matur me Noise Cancellation off mode për kohën e përdorimit (play time).

Lidhja    Bluetooth® 5.2

Codec: Scalable (Samsung proprietary), AAC, SBC

Sensori Accelerometer, Gyro, Proximity, Hall, Touch, VPU (Voice Pickup Unit)

Ngjyrat E bardhë, Jeshile ulliri, Ngjyrë Violë,  Grafit

*Ngjyrat e disponueshme mund të ndryshojnë sipas tregut, operatorit dhe shitësit.

Në kuti Earbuds, Charging Case, Eartips, Charging Cable, Quick Start Guide

* Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e dhëna këtu mund të jenë të ndryshme nga specifikimet aktuale dhe përshkrimet e produktit. Samsung rezervon të drejtën të bëjë ndryshime në këtë faqe dhe përmbajtjen këtu, përfshirë pa kufizime, funksionalitetin, veçoritë, specifikimet, GUI, imazhet, videot, përfitimet, projektimin, çmimin, përbërësit, performancën, disponueshmërinë, aftësitë dhe çdo informacion tjetër të produktit , pa njoftim.

Rreth Samsung Electronics

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një betejë e fortë ka nisur midis Manchester United dhe…