Hapet ekspozita “’Vullkani’ i Republikës” (foto)

11 mars 2021 | 12:59

Me rastin e 40-vjetorit të demonstratave të ’81-shit, Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës ka hapur ekspozitën “Vullkani” i Republikës.

Ekspozita është hapur në Mensën e Studentëve në Prishtinë, raporton “Epoka e re”.

Të pranishëm në ekspozitë kanë qenë edhe liderë politikë si dhe një numër i konsiderueshëm i qytetarëve.

No description available.

No description available.

No description available.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pothuajse 12 mijë fëmijë janë vrarë dhe janë plagosur gjatë…