Haradinaj arrin në ShBA

29 janar 12:42

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Haradinaj ka arritur sot në SHBA ku do të marr pjesë në takimin tradicional të Lutjeve të Mëngjesit, ku marrin pjesë qindra liderë, deputetë e diplomatë nga gjitha vendet e botës, si dhe kongresmenë, senatorë e zyrtarë të lartë të shtetit amerikan.

Gjatë qëndrimit në ShBA, Haradinaj do të ketë takime edhe në Departamentin Amerikan të Shtetit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi…