Haradinaj: Bashkimin me familjen e madhe europiane, krah për krah, do ta bëjmë realitet

28 nëntor 20:14

“Në pritjen e Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë, në 106-vjetorin e Pavarësisë Kombëtare. Shqiptarët qëndruan të palëkundur në rrugëtimin për liri e mvetësi. Në veprim për të drejtën tonë ishim e do të jemi bashkë gjithnjë. Identitetin perëndimor populli shqiptar e ka të rrënjosur në qenësinë e tij.  Bashkimin me familjen e madhe europiane, krah për krah, do ta bëjmë realitet”, ka shkruar kryeministri Ramush Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Në pritjen e Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë, në 106-vjetorin e Pavarësisë Kombëtare. Shqiptarët qëndruan të…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Mittwoch, 28. November 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Gjermanisë u bëri thirrje qeverive të Kosovës dhe…