Haradinaj mbledh kryesinë e partisë: Qeveria Kurti ka dështuar

08 shkurt 20:45

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mbledhur sot kryesinë e partisë për të diskutuar për zhvillimet politike në vend.

Haradinaj ka informuar kryesinë për përmbajtjen e vizitës së tij në ShBA, përfshirë takimet në Departamentin e Shtetit, Senat dhe Kongres, e po ashtu edhe me përfaqësues të institucioneve tjera amerikane.

“Ishte dakordim i përbashkët që zhvillimet politike në vend janë në momentet më vendimtare për shtetin tonë. Qeveria Kurti ka dështuar në ndërtimin e një strategjie e cila do e vendoste Kosovën në pozitë të favorshme në raport me Serbinë. Moskoordinimi me aleatët tanë, veçmas me Amerikën, ka rrezikuar interesin nacional dhe gjitha të arriturat e deritanishme të shtetit”, ka theksuar Haradinaj.

Ai ka thënë se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës insiston në marrëveshjen përfundimtare për njohje të ndërsjellë me Serbinë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Raportet mes Kosovës dhe Serbisë do të jenë temë diskutimi…