Haradinaj: Përjetësisht përkulem para sakrificës dhe të rënëve për liri

17 shkurt 13:50

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe tek personalitetet kryesore, të cilat kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se  përjetësisht përkulet para sakrificës dhe të rënëve për liri.

“Sot nderuam, te varri i Presidentit Rugova, te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti, në Prekazin e Komandantit Legjendar Adem Jashari, në Pejën e Haxhi Zekës e Adrian Krasniqit dhe 183 dëshmorëve të Pejës, si dhe në Deçanin e Gllogjanin e heronjve të Dukagjinit. Urime bashkëkombës kudo që jeni 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Festofshim të bashkuar”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Në homazhe, Haradinaj ka qenë i shoqëruar nga deputetë dhe zyrtarë të lartë të AAK-së.

Image may contain: 1 person, standing, shoes, child and outdoorImage may contain: 2 people, people standing, sky, shoes and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, shoes and outdoorImage may contain: one or more people, crowd, tree, sky, hat and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, crowd and outdoorImage may contain: 9 people, people standing, sky and outdoorImage may contain: one or more people, crowd and outdoorImage may contain: 3 people, people standing, flower, wedding and outdoorImage may contain: 1 person, standing, tree, sky, plant and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, sky, tree and outdoorImage may contain: 1 person, standing, tree, sky and outdoorImage may contain: one or more people, sky, crowd, tree and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, shoes and outdoorImage may contain: 4 people, people standing, sky, shoes and outdoorImage may contain: 9 people, people standing, sky and outdoorImage may contain: 1 person, standing and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, shoes, basketball court and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, crowd, sky, tree and outdoorImage may contain: 11 people, people standing, shoes, sky and outdoorImage may contain: 8 people, outdoor

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përzgjedhësi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka ka uruar 12-vjetorin…