Haradinaj: Rritja ekonomike për vitin 2018 rreth 5 për qind

05 dhjetor 14:09

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën e sotme në të cilën është duke u diskutuar Projektligji për Buxhetin e vitit 2018, ka thënë se rritja ekonomike për vitin e ardhshëm do të jetë rreth 5 për qind.
Ai ka deklaruar se hyrat për vitin 2018 parashihen të jenë 1 miliard e 829 milionë euro.
Shefi i ekzekutivit ka bërë me dije se të dhënat tregojnë se buxheti për vitin 2018 do të ketë rritje dinamike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) janë deklaruar…