Haradinaj sonte në darkë pune në Bruksel

18 dhjetor 2017 | 10:08

Kryeministri, Ramush Haradinaj do të marrë rrugë sot drejt Brukselit.

Atje do të ketë një darkë pune për gjashtë kryeministrat e vende të Ballkanit Perëndimor, përcjellë Klan Kosova.

Do të jetë Shefja e BE-së për Politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini që do të paraqesë darkën e punës.

Takimet e përbashkëta do të zhvillohen në një ngjarje të veçantë, mëson Tanjug, nga burime diplomatike brenda Brukselit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i vendit, njëherësh i pari i Aleancës për Ardhmërinë…