Haxhiu mirëpret arrestimin e shtatë administratorëve të ‘Albkings’

30 maj 2024 | 15:01

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka mirëpritur angazhimin institucional të policisë dhe prokurorisë në mbylljen dhe arrestimin e administratorëve të grupit famëkeq në rrjetin social “Telegram”, “Albkings”.

Haxhiu ka thënë se “Albkings” mund të jetë një lajm i pasdites apo mbrëmjeve, por për shumë vajza dhe gra, viktima të këtij grupi do të mbetet plagë dhe traumë jetësore.

“Si institucione e kemi për obligim që të mos lejojmë individë apo grupe njerëzish me mendësi kriminale që përmes rrjeteve sociale apo formave të tjera të shkatërrojnë jetët e vajzave dhe grave”, ka thënë Haxhiu.

Të enjten, prokuroria përmes një konference për medie ka njoftuar se janë arrestuar shtatë persona të cilët administronin me grupin famëkeq “Albkings”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot mori pjesë…