Hovenieri: ShBA-ja mbetet e vendosur për ta mbështetur KFOR-in

15 maj 2024 | 16:47

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është shprehur i kënaqur që ka marrë pjesë në takimin e sotëm të ambasadorëve dhe të 28 shefave të misioneve bashkë me komandantin e KFOR-it, Ozkan Ulutas.

Ai në “Facebook”, ka shkruar se ShBA-ja mbetet e vendosur për të mbështetur KFOR-it.

“Kjo për të garantuar lirinë e lëvizjes, një mjedis të sigurt, për të promovuar sigurinë dhe stabilitetin në Kosovë dhe rajon”, ka shkruar Hovenieri.

May be an image of 11 people

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi i Kosovës nesër (e enjte) do të mbajë seancë…