Hysaj nuk vlen 70 milionë euro

12 janar 2018 | 14:27

Kartoni i mbrojtësit të Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj u vlerësua me 70.5 milion euro nga CIES para disa ditësh, por vetë menaxheri i lojtarit, Mario Xhiufredi, mendon se kjo shifër është e ekzagjeruar.

“Nuk e di se sa vlen, por nuk e besoj të vlejë 70 milion euro. Këto shifra kërkohen vetëm për sulmuesit dhe Hysaj është një mbrojtës krahu. Nëse ai vlen kaq, De Laurentis ka bërë gabim që i ka vendosur klauzolën 50 milion euro”, ka thënë menaxheri i Hysajt.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Alternativës në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda, duke…