Inaugurohet ‘Muri i Nderit’ për sakrificën e shqiptarëve gjatë Holokaustit

23 gusht 2023 | 10:47

Është inauguruar “Muri i Nderit” nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan dhe Shoqata e Miqësisë Kosovë – Izrael në Parkun e Qytetit në Prishtinë.

Kjo është bërë në shenjë mirënjohjeje për sakrificën e shqiptarëve të Kosovës në shpëtimin e hebrenjve gjatë Holokaustit.

Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë kryeministri Albin Kurti, ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier, ai gjerman Johan Rohde, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, etj./EO

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak e…