Ish-ambasadori amerikan: Thaçi viktimë e problemeve mes Amerikës e BE-së

25 qershor 2020 | 09:34

Ish-ambasadori i SHBA-së në Serbi, William Montgomery, ka reaguar pas aktakuzave ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Ai tha se publikimi i aktakuzave është një shembull tjetër i zgjerimit të hendekut në mes të Amerikës dhe Bashkimit Evropian dhe sipas tij publikimi i aktakuzës para takimit të caktuar në Washington nuk është e rastësishme.

“Askush nuk do të besojë se është rastësi”, ka thënë Montgomery për Tanjug.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sipas analistëve perëndimorë, akuzat e bëra publike kundër Presidentit të…