Ish-kampioni i mundjes dënohet me 4 vjet e 8 muaj burg

28 tetor 18:01

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të gjykimit ka deklaruar fajtorë të pandehurit për kryerjen e veprës penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike në bashkëpunim”, parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

Gjithashtu, burimet bëjnë me dije se në këtë gjykim edhe kampioni i botës në mundje, Elis Guri është dënuar për prodhim dhe shitje të narkotikëve me shtatë vjet burgim, ku në aplikim të gjykimit të shkurtuar është dënuar përfundimisht me 4 vjet e 8 muaj burgim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pikèza shiu freskojnë paletën vjeshtore. Ngjyrime gjethësh mbulojnë rrugët e…