Izraeli synon t’i ndërtojë më shumë se 3 mijë shtëpi në Bregun Perëndimor

23 shkurt 2024 | 13:30

Izraeli planifikon të miratojë ndërtimin e më shumë se 3 mijë e 300 shtëpive të reja në Bregun Perëndimor, ka njoftuar qeveria izraelite.

Shtëpitë pritet të ndërtohen në zonat e vendbanimeve Maale Adumim, Efrat dhe Kedar, shkruan “Sky News”.

Në njoftim e qeverisë është bërë me dije se ndërtimi i ri është një përgjigje ndaj të shtënave pranë një postblloku izraelite në Bregun Perëndimor, ku një person u vra dhe pesë u plagosën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot (e premte), me fillim nga ora 13:00 në Nyon…