Ja shorti i 1/8 së finales në Ligën e Evropës

22 shkurt 2019 | 13:35

Është hedhur sot shorti i 1/8 së finales në Ligën e Evropës.

Shorti ka qenë mjaftë më fat për skuadrat e mëdha si Chelsea, Arsenal, Inter dhe Napoli.

Chelsea do të luajë ndaj Dynamos nga Kievi, kurse Arsenali ka punë më francezët e Rennais, derisa Interi ndeshjen e parë e luan në Gjermani ndaj Frankfurtit, kurse Napoli përballet me austriakët e Salzburg.

Çiftet e 1/8 së finales

Chelsea – Dynamo Kyiv
Frankfurt – Inter
Dinamo Zagreb – Benfica
Napoli – Salzburg
Valencia – Krasnodar
Sevilla – Slavia Praha
Arsenal – Stade Rennais
Zenit – Villareal

/Epoka e re/

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Punëtorët e fabrikës “Llamkos”, në Vushtrri do të organizojnë sot…