Jashari: Sot kujtojmë të gjithë ata që vulosën të ardhmen e Kosovës së lirë

12 qershor 2020 | 15:19

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e ditës së çlirimit.

Ai ka thënë se sot në 21-vjetorin e çlirimit të Kosovës, kujtojmë e nderojnë të gjithë ushtarët, dëshmorët e martirët që ranë në altarin e lirisë për të mos vdekur kurrë.

“Janë ata që shkruajtën historinë e përjetshme, është vepra dhe heroizmi i tyre unik ai që vulosi të ardhmen e Kosovës. Sot kujtojmë heroizmin e familjes Jashari, luftën e shenjtë çlirimtare të komandantit legjendar Adem Jashari e bashkëluftëtarëve të tij. Kujtojmë masakrat mbi civilët në Qirez e Likoshan, Abri, Izbicë, Rezallë, Reçak, Studime, Dubravë, Krushë e Madhe, Has e masakra tjera mbi popullin e pafajshëm e liridashës shqiptar. Kujtojmë e nderojmë sakrificën e invalidëve të UÇK-së e viktimat civile të luftës sonë çlirimtare”, ka shkruar Jashari në llogarinë e vet në “Facebook”, raporton “Epoka e re”.

Të dashur familjarë të dëshmorëve, invalid e veteran të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Të dashur…

Publiée par Bekim Hamëz Jashari sur Vendredi 12 juin 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas Young, Moses dhe Eriksen në janar, Interi sheh sërish…