Juve mposhti Brescian

16 shkurt 17:03

Juve ka marrë pikët e plota në shtëpi, duke e mposhtur 2-0 Brescian. ‘Zonja e Vjetër’ megjithatë, ka humbur Miralem Pjanicin…

Pa Cristiano Ronaldo në skuadër, që ishte lënë në shtëpi për të pushuar, Juventusi ka korrur fitore në xhiron e 24 në Serie A.

‘Zonja e Vjetër’ e mposhti 2-0 në shtëpi Brescian, me golat e Paulo Dybala në pjesën e parë.
Këtë fitore e zbeh lëndimi i mesfushorit, Mirale Pjanic.

Ai lëshoi fushën i dëmtuar në minutën e 73’ dhe tani do të luftojë me kohën për t’u rikuperuar për sfidën në Champions League, që Juve do ta zhvillojë me Lyonin me 26 shkurt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosta-Rikës ka sekuestruar një sasi rekord prej 5…