Kadrijaj fton ShBA-të që të iniciojnë hetim të pavarur nëse Kurti ka lidhje me mafinë energjetike serbo-ruse

20 gusht 2023 | 16:25

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka thënë se partia e saj ka kohë që ka ngritur dyshimin rreth mundësisë që kryeministrit i vendit, Albin Kurti, i shërben agjendave armiqësore.

Ajo i bëri thirrje publike aleatëve të Kosovës që të iniciojnë një hetim të pavarur rreth disa temave.

“A ka Kurti lidhje me mafinë energjetike serbo-ruse? A qëndron fakti që Kurti i anuloi dy projektet kryesore amerikane në Kosovë; ndërtimin e termocentralit të ri dhe projektin e gazsjellësit amerikan, për t’i favorizuar lidhjet e tij përmes Martin Berishajt në Serbi, e deri tek oligarkët rus?”, shkroi Kadrijaj.

Tutje, ajo tha se shpreson që kjo temë të hetohet seriozisht, pasi sipas saj, çdo lëvizje e Kurtit e shton dyshimin që është i kapur nga armiqtë e Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rreth 30 mijë familje janë urdhëruar të evakuohen në provincën…