Kamberi: Bota do ta mbajë në mend Srebrenicën, politika e Vuçiqit për revidimin e historisë dështoi

23 maj 2024 | 18:43

Deputeti shqiptar në kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar ndaj kalimin të rezolutës për Srebrenicën në OKB.

Ai tha se Bota do ta mbajë mend Srebrenicën, përcjell IndeksOnline.

Postimi i plotë:

Bota do ta mbajë në mend Srebrenicën.

Rezoluta për Srebrenicën kaloi në OKB.

Politika e Vuçiqit për revidimin e historisë dështoi.

84 vende të botës i dhanë grusht të fortë narativit politik të presidentit serb të mohimit të krimeve të luftës dhe gjenocidit në Srebrenicë, politikës së glorifikimit të kriminelëve të dënuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kabineti qeveritar i Serbisë të prirë nga kryeministri Milosh Vucevic…