Kante, futbollisti më i mirë francez për vitin 2017

27 dhjetor 2017 | 11:03

Revista franceze “France Football” e ka shpallur mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kanten, futbollistin më të mirë francez për vitin 2017.

Lajmi është bërë me dije nga gazetari i sportit i specializuar në futbollin francez dhe skocez, Robin Bairner.

Kante i ndihmoi Chelseat ta fitojë titullin e kamponit në Premierë Ligë sezonin që lamë pas me paraqitje fantastike në mesfushë. Në sezonin 2016/17 ai u shpall lojtari më i mirë në Premierë Ligë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përveç futbollistëve, Milinkoviq Saviq, Felipe Anderson, Immobile dhe Luis Alberto,…