Katër skuadra në garë për trofeun e Superkupës

02 tetor 2023 | 15:22

Më 3 dhe 4 tetor në Prizren do të zhvillohet Superkupa e Kosovës në basketboll te femrat. Katër skuadra do të garojnë për trofeun e çmuar të Superkupës.

Përballja e parë do të jetë mes Prishtinës dhe Penzës, dy skuadra me traditë në basketbollin e femrave dhe që kanë fituar shumë trofe, ndërsa kërkojnë të shtojnë edhe një në sirtarin e tyre. Takimi i dytë zhvillohet ndërmjet Bashkimit, që është organizator i kësaj ngjarje dhe Trepçës.

Prizrenaset kishin një edicion të jashtëzakonshëm, duke fituar tre trofe dhe kërkojnë të fillojnë mbarë edhe këtë edicion. Finalja do të zhvillohet të mërkurën nga ora 17:00. Ndeshjet transmetohen në Art Motion dhe Kujtesa.

Ndeshjet gjysmëfinale

Më 3 tetor takohen:
14:00 Prishtina – Penza
17:00 Bashkimi – Trepça

Më 4 tetor takohen:
17:00 Ndeshja FINALE

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Matthijs de Ligt po lufton për një vend te Bayern…