Katër të vrarë nga shpërthimi i një bombe në Pakistan

17 mars 2019 | 13:09

Policia në Pakistan ka bërë me dije se të paktën katër persona janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur, pas shpërthimit të një bombe që ishte e telekomanduar.

Shpërthimi ka ndodhur në një hekurudhë në jugperëndim të Pakistanit, në kohën kur një tren me pasagjer po kalonte.

Sulmi i sotëm ka ndodhur në zonën Dera Murad Jamali, që gjendet në provincën Baloçistan, rreth 300 kilometra në juglindje të kryeqytetit provincial, Kueta.

Zyrtari policor, Irfan Bashir, ka thënë se treni po udhëtonte nga Ravalpindi për në Kueta, kur shpërtheu bomba. Ai ka theksuar se nga shpërthimi, janë dëmtuar dhe kanë dalë nga shinat tri vagonë të trenit.

Askush deri më tani nuk e ka marr përgjegjësinë për këtë sulm.

Grupet separatiste në Baloçistan dhe militantët islamikë, në të kaluar kanë kryer sulme në hekurudhat në këtë provincë, që gjendet në kufi me Afganistanin dhe Iranin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjermania  do të nisë kualifikueset për “Euro 2020” në sfidën…