Kërkohet ndihmë për një të moshuar të pastrehë, ka mbetur jashtë në lagjen “Dardania”

26 nëntor 2023 | 08:19

Qytetarët kanë alarmuar për një qytetar të moshuar që po strehohet në një rrugë lagjen “Dardania” në Prishtinë.

Faqja “Prishtina” ka publikuar një fotografi ku dyshohet se po strehohet ky i moshuar.

Ata kanë kërkur ndihmë për gjetjen e një vendbanimi më të përshtatshëm për të moshuarin.

“Tash e nje kohe eshte nje plak ne lagjen Dardani i cili po mundohet te strehohet ne Dardani mbi marketin Eliab, dhe nuk po dijme se kujt ti drejtohemi. Ju lutem te na ndihmoni te pakten tia gjejme nje vend me te ngrohte, sepse ne kete kohe te ftohte eshte veshtire qe te mbijetoj”, thuhet në postimin e tyre.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në mes të muajit dhjetor, në Komisionin e Venecias do…