Kështu duhet të pastroni celularin nga koronavirusi

22 mars 13:18

Në një intervistë me “skype” me gazetaren Beti Njuma në studion e “RTV  Ora”, Detina Zalli pedagoge në Oxford University ka treguar sekretin si të pastroni celularin tuaj nga koronavirusi.

“Virusi preferon sipërfaqe të ngurta, të forta dhe të sheshta si psh plastika, celiku apo dhe dërrasa. Rekomandohet që njerëzit duhet ta pastrojnë celularin me 70% alkool dhe pasi ta spërkasin me alkool ta lënë 30 sekonda në mënyrë që të lënë alkoolin të vrasë virusin por nuk rekomandohet alkool i pastër 100% se është shumë i fortë dhe avullon shumë shpejt”, ka deklaruar ajo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një pronar i pompës së derivateve në Zhegër të Gjilanit…