Këta janë dhjetë më të votuarit në Deçan, i pari Haradinaj, e treta Vjosa

08 mars 2021 | 16:59

Në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit në qytetin e Deçanit, kandidati për President dhe bartësi i listët së AAK-së, Ramush Haradinaj ka qenë kandidati më i votuari nga të gjitha partitë politike. Haradinaj ka marrë 6 856 vota ndërsa kandidatja tjerët për presidente nga Lëvizja Vetëvendosje, Vjosa osmani ka marrë  3 830 vota, duke u renditur e treta pas Ramush e Daut Haradinjat.

Pas tyre në dhjetëshen e parë janë: Hajdar Sutaj, Glauk Konjufca, Time Kadrijaj, Shkumbin Demaliaj, Donika Gervalla, Rasim Selmanaj e Ramë Likaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka organizuar ceremoninë tradicionale të…