Këtë mot kemi këtë javë

10 gusht 08:57

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo javë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale më të gjata me diell.

IHK njofton se vranësirat herë-herë pasdite do të shoqërohen me reshje lokale shiu.

Reshjet përgjithësisht në gjithë territorin do të jenë shumë më të ulëta se reshjet e fundit të javës që po e lëmë.

Temperaturat do të shënojnë rritje graduale në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-32 gradë celsius.

Indeksi UV do të jetë i lartë në orët e mesditës.

Do të fryjë erë nga drejtimet veriperëndim dhe juglindjeje me shpejtësi 1-9m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 10 gusht të vitit 1998, Bekim Berisha, i njohur…