Kjo është fjala më e kërkuar në “Google” për vitin 2017

13 dhjetor 2017 | 19:20

Uragani Irma ishte fjala më e kërkuar për vitin 2017 si në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ashtu edhe në nivelin global, thuhet sipas disa kërkimeve të Google.

Uragani Irma preku brigjet e Floridës, në ishujt Key West duke u kategorizuar si një stuhi e shkallës së katërt, dhe duke u cilësuar si një nga ngjarjet më ekstreme të motit në SHBA këtë vit.

Matt Lauer, ikona e NBC i cili u shkarkua nga puna pas akuzave për ngacmim seksual, ishte ngjarja e dytë më e klikuar sipas kërkimeve të Google.

Tom Petty, ikona e rokut që vdiq këtë vit, ishte e treta, e ndjekur nga Super Bowl.

Skandali i ngacmimeve seksuale që filloi në Hollivud dhe u përhap shumë shpejt bëri gjithashtu që të ketë shumë klikime në Google për këtë vit.

Tre nga pesë njerëzit më të popullarizuar në vitin 2017 u përballën me akuza dhe ata ishin: Lauer, Harvey Weinstein dhe aktori Kevin Spacey, transmeton Klan Kosova.

Eklipsu diellor të verës së kaluar gjithashtu tërhoqi interes në mesin e kërkuesve. Ishte kërkimi i shtatë më i popullarizuar në tërësi.

Shikoni përmes listës më poshtë gjërat që u klikuan në Google:

1. Uragani Irma

2. Matt Lauer

3. Tom Petty

4. “Super Bowl”

5. Të shtënat në Las Vegas

6. Ndeshja e Mayweather dhe McGregor

7. Eklipsi Diellor

8. Uragani Harvey

9. Aaron Hernandez

10. “Fidget Spinner”

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Chris Froome nuk i pranon akuzat për përdorim dopingu dhe…