Kjo është pozita e Gashit në renditjen botërore të WKF-së

06 mars 14:51

Karateisti i ri, Melos Gashi, ka shënuar ngritje të madhe në renditjen më të re të Federatës Ndërkombëtare të Karatesë (WKF).

Gashi ndodhet i pari në renditjen e kadetëve, kategoria plus 70 kilogramë. Ky sukses i Melosit vjen pas shpalljes nënkampion i Evropës, në kampionatin evropian të mbajtur muajin e kaluar në Aalborg të Danimarkës. Melosi ka grumbulluar 1065 pikë në total, 30 më shumë se sa i dyti, Maros Janovcik (Slovaki).

“Shpresojmë që me këtë paraqitje të kohëve të fundit do të arrijë edhe titullin e më të miri të botës”, thuhet në njoftimin e Federatës së Karatesë së Kosovës. Medaljen e bronztë në evropian e kishte fituar edhe Albulena Gërvalla, në grupmoshën U-21. Ajo në renditjen e re të WKF-së, ndodhet e 16-ta me 510 pikë të tubuara.

Rendtija e WKF-s, kategoria +70 kg tek kadetët

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-lojtari i Bayern Munchen dhe Kombëtares së Gjermanisë, Lothar Matthaus,…