Kjo është ura më e gjatë në rajon!

23 shkurt 2018 | 21:39

Ministri i Infrastrukturës në qeverinë e Kosovës Pal Lekaj, ne profilin e tij në “facebook” ka thurur lavdata për punët që po bëhen në Autostraden “Arbën Xhaferi” nga kompania ndërtuese Bectel&Enka.

Ai ka postuar edhe foto të pjesës më delikate, ku po punohet, e me ç’rast për të lidhur Kaçanikun me Hanin e Elezit, është duke u ndertuar e gjithë hapësira, në urë e cila ka gjatësinë prej 7 kilometrash.

Ja postimi i tij:

Nuk ka fjalë por vepra…!

Ura më e gjatë në rajon, rreth 7 kilometra, tashmë ka filluar të marrë formën e saj.

Dinamika e punëve po na bënë me besu që Autostrada “Arbën Xhaferi” do të përfundojë me shpejtë se sa është planifikuar.

Përgëzime për punëtorët dhe stafin menaxhues të B&E.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, i ka rekomanduar partisë…