Kloppi ka dy fjalë për Xherdan Shaqirin

20 janar 11:27

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka lavdëruar punën e sulmuesit shqiptar Xherdan Shaqiri.

Futbollisti shqiptar ishte në formacionin bazë kundër Manchester Unitedit duke zhvilluar 76 minuta pastaj u zëvendësua me Curtis Jones.

“Shaqiri është vërtet në formë të mirë. Ndoshta mund të luante edhe pak më shumë, mirëpo nuk isha i sigurt. Ishte kohë e gjatë që nuk ka luajtur nga fillimi, por ishte vërtet i mirë. Shaqiri ishte aty dhe ndihmoi me të madhe”, ka thënë Shaqiri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në mesjavë zhvillohet xhiroja e 16-të në Superligën e Kosovës…