Klose emërohet trajner i Nurnbergut

11 qershor 2024 | 12:31

Skuadra gjermane Nurnberg e ka emëruar trajner ish-futbollistin legjendar të Gjermanisë, Miroslav Klose.

46-vjeçari zejen e trajnerit e filloi në vitin 2016-të pasi u pensionua nga futbolli aktiv. Ai fillimisht u caktua si ndihmëstrajner tek kombëtarja gjermane. Nga 2018-ta i drejtoi kategoritë e reja të Fc Bayernit (U-17 dhe U-18).

Ndërkaq, më pas punoi si ndihmëstrajner te skuadra e parë “bavareze”, ku luajti edhe vet për disa vite duke dhënë kontribut të çmuar.

Klose si futbollist ka djersitur fanellën edhe të ekipeve si Werder Bremen dhe Lazio.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kapiteni i Juventusit, Alessandro Del Piero konsiderohet si një nga…