Komuna e Mitrovicës ndan 4 mijë euro për 28 nëntorin

23 nëntor 21:46

Qytetet e Kosovës para festës së 28 nëntorit, Pavarësisë së Shqipërisë, marrin pamje kuq e zi. Në çdo cep të qyteteve dhe rrugëve të Republikës shihen kudo flamuj për shtetit fqinj.

E komuna e Mitrovicës për nder të kësaj feste do të shpenzoi 4 mijë euro. Kështu ka thënë për Indeksonline, Sofije Rushiti, zëdhënëse në këtë institucion.

Në Mitrovicë të enjten do të ketë aktivitete të ndryshme për të veçuar këtë ditë. “Për nder të festës së 28 nëntorit, Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, ka organizuar ekspozitën mbarëkombëtare të arteve figurative Çmimi “Kadri Kadriu”, shfaqja e premieres teatrore “Kur treni vonohet” si dhe stolisjen e qytetit me flamuj kombëtar në gjithë qytetin e Mitrovicës. Buxheti i paraparë për këto aktivitete është rreth 4000 mijë euro”, ka thënë Rushiti.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kohëve të fundit gjiganti metalurgjik, ‘Trepça’ është duke u përballur…