Konfirmohet takimi mes Joe Bidenit dhe Erdoganit

30 tetor 20:12

Gazetari amerikan, Steve Herman ka njoftuar se është konfirmuar takimi mes presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe homologut të tij turk, Rexhep Tajip Erdogan.

Herman përmes një cicërime në Twitter tha se takimi do të mbahet nesër.

“Një zyrtar i lartë i SHBA-së konfirmon takimin e së dielës të caktuar Joe Biden dhe Tajip Erdogan”, thuhet në postimin e tij.

Kujtojmë se mediat e huaja, javë më parë kanë shkruajtur se Erdogan e akuzoi SHBA -në për mbështetjen e “organizatave terroriste”, në vend që t’i luftonte ato.

Madje Erdogan u kishte thënë gazetarëve se kishte arritur të punonte mirë me ish-liderët amerikanë, por jo me Bidenin deri më tani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Richard Grenell, ish-i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të…