Konjufca bën nderime në kompleksin memorial në Gllogjan

24 mars 2023 | 15:44

Me rastin e 25-vjetorit të “Epopesë së Dukagjinit”, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë homazhe në kompleksin memorial të varrezave “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan.

Në shenjë nderimi për dëshmorët, kryetari Konjufca la vendosur lule pranë memorialit dhe po ashtu ka vizituar kullën-muze.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Gllogjan të Deçanit sot është shënuar 25-vjetori i “Epopesë…