Konjufca dhe Nikolla bëjnë homazhe pranë pllakës përkujtimore për fëmijët e vrarë nga forcat serbe gjatë luftës

12 qershor 2024 | 12:43

Pas përfundimit të seancës solemne për nderë të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryetarja e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla, kanë bërë homazhe pranë pllakës përkujtimore për fëmijët e vrarë nga forcat serbe gjatë luftës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur para fillimit të…