Konjufca pranon detyrën e ministrit të Punëve të Jashtme nga Pacolli

04 shkurt 2020 | 14:01

Ministrit në largim, i Punëve të Jashtëm (MPJ), Behgjet Pacolli ia ka dorëzuar detyrën ministrit të ri, Glauk Konjufca.

Pacolli i ka uruar Konjufcës suksese në detyrën e re.

“Unë besoj se Glauku e do atë që e bënë, është profesionist”, ka thënë Pacolli.

Në shumicën e ministrive është bërë sot pranim-dorëzimi i detyrës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i deritanishëm i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi,…