Koronavirusi merr jetën e gjyqtarit të boksit

17 prill 2020 | 20:14

Koronavirusi i ka marrë jetën gjyqtarit legjendar. Gjyqtari amerikan i boksit, Eddie Cotton, është ndarë nga jeta, në moshën 72-vjeçare.

Cotton ishte pozitiv në koronavirusi dhe nuk arriti t’i mbijetonte këtij infektimi. Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar IBF, gjatë së premtes (sot). Gjyqtari legjendar ishte dërguar në spital pasi vuante nga pneumonia. Ai kishte ndarë drejtësinë në duelin e madh mes Lewis dhe Tyson.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin për qarkullim nga data…