Kosnetti, Hotit: ShBA-ja do të mbetet mbështetësja kryesore e Kosovës

07 shkurt 15:35

Zëvendëskryeministri i parë, Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur të premten në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett .

Kosnetti ka uruar Hotin për detyrën, duke nënvizuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mbeten mbështetësit kryesor në vazhdimin e forcimit të institucioneve të Kosovës.

Ndërsa zëvendëskryeministri Hoti, ka falënderuar ambasadorin Kosnett për përkrahjen e vazhdueshme, duke theksuar se ShBA-të janë një partner i fuqishëm dhe miku më i madh i Kosovës në të gjitha proceset e shtetndërtimit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester United e ka zbritur çmimi fillestar të kërkuar për…