Kosnetti: Koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e tyre në tryezën e negociatave

20 korrik 15:51

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ua ka përcjell një mesazh Prishtinës dhe Beogradit që të kthehen në tavolinën e bisedimeve.

Këtë porosi Kosnett e transmetoi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Twitter”.

“Hulumtimi i hapësirës është një arritje e madhe dhe e papërfunduar. Kështu po ndërtojmë një të ardhme paqësore edhe në Tokë. Është koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e tyre në tryezën e negociatave”, ka shkruar ambasadori Kosnett.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së Kadri…