Kosova fiton dy medalje në Lojërat Olimpike Speciale Botërore

18 mars 2019 | 15:44

Një e artë dhe një e bronztë është bilanci i medaljeve të fituara të Kosovës në Lojërat Olimpike Speciale Botërore, që po mbahen në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, prej 14 deri më 21 mars.

Medaljen e artë e ka fituar Sheqi Vllasaliu në atletikë, disiplina 200 metra, ndërsa në të njëjtën garë, të bronztën e fitoi Ibish Zogaj.

Kosova po përfaqësohet në këtë Olimpiadë me katër garues, të gjithë nga sporti i atletikës. Atletët tjerë janë Anila Kastrati dhe Qëndresa Dili. Olimpiada Speciale e Kosovës vepron si Organizatë Jo Qeveritare në vendin tonë, që nga viti 2007.

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Puna për mjekët në Klinikën e Gjinekologjisë është lehtësuar, që…