Kosova shfuqizon vendimin për taksën ndaj Maqedonisë së Veriut (Dokument)

05 shtator 14:19

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka bërë me dije se ka shfuqizuar vendimin e 16 gushit për  taksën kundër Maqedonisë së Veriut.

“Vetëm kur bëhemi bashkë për shtetin tonë mund ta arrijmë qëllimin, mund ta arrijmë respektin e të gjithëve. Pas reflektimit të Maqedonisë së Veriut edhe unë sot kam marr vendim që ta suspendoj vendimin për masa reciproke të para disa javëve në lidhje me produktet e Maqedonisë së Veriut që hyjnë në Kosovë. Ne do të vazhdojmë t’i mbrojmë prodhimet kosovare, vetëm duke rritur prodhimin dhe duke rritur eksportin mund ta zhvillojmë shtetin.  Prandaj, duhet të jemi bashkë për shtetin!”, ka shkruar Shala në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

 

No photo description available.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët me të…