Krasniqit i ka mbetur hatri pse Kurti s’e vizitoi në burg, thotë se ai s’bën gjëra rastësisht

08 mars 22:10

Frashër Krasniqi, deputet në Kuvendin e Kosovës, në letrën e tij që dërgoi nga burgu për të kumtuar dorëheqjen nga Lëvizja Vetëvendosja shtoi edhe një paragraf i cili rrëfeu mungesën e vizitave të kreut të LVV-së dikur bashkëpunëtor i tij, Albin Kurti.

 

Ndonëse Krasniqi nuk hedh dritë në asnjë prej argumenteve të mundshme se pse mund të ketë ndodhur diçka e tillë, ai thotë se i është dukur e çuditshme pasi siç tha ai “Albini pak e hiç bën diçka rastësisht”.

 

“Asnjëherë nuk e kam marrë vesh pse, nuk e kam pyetur, sepse gjatë arrestit s’kam pasur rast. Nuk ka qenë kjo çështja më e rëndësishme që të merrem me të, mirëpo kam thënë se pse nuk po vjen. Për çka kam pas dhe vazhdoj të kem respekt për Albinin është niveli i tij i intelektualizmit. Por me sa e njoh unë Albinin, pak e hiç gjëra bën rastësisht”, ka thënë ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një ditë më parë, ish-nënkryetari i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti ndërpreu…