Kryeministri Kurti: Policia e Kosovës konfiskoi sot qindra armë dhe municione

24 shtator 2023 | 23:37

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Policia e Kosovës në operacionin e sotëm, konfiskoi qindra armë dhe municione.

Kurti bëri me dije se operacioni do të vazhdojë.

“Në operacionin e sotëm kundër terroristëve të armatosur, Policia e Kosovës konfiskoi qindra armë dhe municione, duke përfshirë pajisje të rënda ushtarake si mitralozë, granata dhe më shumë. Policia jonë mbetet në bashkëpunim të ngushtë me KFOR-in dhe EULEX-in. Operacioni është në vazhdim”, shkroi Kurti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Los colchoneros” të Atletico Madrid kanë arritur një fitore “magjike”…