Kryesia vendos të hënën për interpelancën e Haradinajt

12 janar 2018 | 15:52

Kryesia e Kuvendit të Kosovës javën e ardhshme (të hënën) do ta mbajë mbledhjen e radhës, në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e LDK-së për interpelancë të kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me gjuajtjen me armë nga zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi.

Pikë e rendit të ditës do të jetë edhe zgjedhja e pesë zëvendësve të Avokatit të Popullit.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria ka miratuar propozim-vendimin për rritjen e pagave për të…