Kurti: 28 Nëntori, dita thelbësore e identitetit kombëtar

28 nëntor 12:25

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti, së bashku me dhjetëra aktivistë të kësaj lëvizje kanë bërë sot homazhe dhe kanë vendosur lule te varrezat e Jasharave.

Me këtë rast, Kurti ka deklaruar se 28 Nëntori i jep drejtim historisë, politikës dhe të ardhmes tonë.

“28 Nëntori është dita thelbësore e identitetit kombëtar dhe historisë së shqiptarëve. Nga Skënderbeu në Krujë tek Ismail Qemali në Vlorë tek Adem Jashari në Prekaz, kujtojmë ngjarjet e lavdishme dhe njerëzit e mëdhenj me ndjenjën e përbashkët të krenarisë dhe përgjegjësisë tash kur amaneti i tyre na e ndriçon rrugën përpara. Të gjithë shqiptarëve, urime dhe gëzuar 28 nëntori i flamurit, i pavarësisë dhe i UÇK-së”, ka thënë Kurti.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me rastin e festës së 28 Nëntorit, kryetari i degës…