Kurti liron nga detyra një zëvendësministër (dokument)

04 korrik 17:10

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka liruar nga posti i zëvendësministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Sejnur Veshall.

Veshalli ka njoftuar se me kërkesë të partisë Lëvizja Përparimtare e Romëve të Kosovës (LPRK), e cila e ka propozuar, kryeministri Albin Kurti e ka liruar nga pozita e zëvendësministrit.

“Unë kam punuar, asgjë më tepër. Unë u faktorizova si rom në qeveri, asgjë më tepër dhe sot po lirohem vetëm për çështje personale. Kam punuar me mundë e përkushtim, vetëm t’i proklamojë afinitetet e pjesëtarëve të komunitetit, dhe e bëra. Unë mbes romi i parë i cili ka bërë gjëra të mëdha, të tjerët asgjë”, ka njoftuar Veshall në llogarinë e vet në “Facebook”.

Postimi i plotë:

U lirova nga posti i zëvendësministrit!Me kërkesën e partisë e cila më ka propozuar, Kryeministri Kurti më ka liruar nga pozita e zëvendësministrit. Unë kam punuar, asgjë më tepër.

Unë u faktorizova si rom në qeveri, asgjë tepër dhe sot po lirona vetëm për çështje personale.

Kam punuar me mund e përkushtim, vetëm ti proklamoj afinitetet e pjesëtarëve të komunitetit, dhe e bëra. Unë mbes romi i pare i cili ka bërë gjëra të mëdha, të tjerët asgjë!

Tu bë e padrejtë, tha kryeministri. Ju faleminderit të gjithëve për bashkëpunimet, i falënderoj të gjithë anëtarët e kabinetit të qeverisë për bashkëpunimin dhe konsideratën.

Ju donë zëvendësi i Hajrës!

Me përkulje,

Përherë i juaji

Sejnuri.

No photo description available.May be an image of 2 people, people sitting, suit and indoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona ka njoftuar edhe transferimin e dytë për sot. Barca…