Kurti: Me mua kryeministër nuk ka shkëmbim të territoreve

25 mars 16:32

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke iu përgjigjur akuzave të deputetëve të LDK-së, ai ka thënë se si kryeministër ka mbrojtur qeverinë ndaj planeve të rrezikshme për vendin.

“Me këtë kryeministër nuk ka shkëmbim të territoreve dhe shpallje të jashtëzakonshme”.

“Unë kam mbrojtur qeverinë. U bë mirë që nuk u shpallë gjendja e jashtëzakonshme”, ka thënë Kurti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një deklaratë e zëvendëskryeminsitrit Haki Abazi ka shkaktuar reagim të…