Kurti priti në takim myftiun Tërnava

28 shkurt 12:11

Kryeministri j Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës myftiun Naim ef. Tërnava.

Kryeministri Kurti ka falënderuar myftiun Tërnava për vizitën dhe shfaqi bindjen se aktivitetet dhe bashkëpunimi do të jetë i ndërsjellë në të mirë të proceseve të vendit.

Me këtë rast, myftiu Tërnava në emër të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës ka uruar kryeministrin Albin Kurti për postin, duke lutur Zotin për shëndet dhe suksese në këtë detyrë dhe të vazhdohet bashkëpunimi me Bashkësinë Islame të Kosovës në të mirë të qytetarëve.

Dy palët u dakorduan se Kosova është një vend ku komunitetet jetojnë në paqe harmoni e bashkëjetesë.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtatorja e Majlinda Kelmendit është përuruar sot në Pejë, në…