Kurti, Tahirit: Kemi nevojë për seancë të mbyllur, kur ke deputetë që flasin palidhje

30 nëntor 13:39

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur i indinjuar me deputetët e opozitës lidhur me temën e shtrimit të rrugëve në veri.

“Unë e kam të vështirë të diskutojë për strategji dhe platforma me dikë që nuk i interesojnë rrugët që shtrohen në veri. S’më interesojnë rrugët që shtrohen në veri, por kallëzoma strategjinë”.

“Çfarë tha edhe deputeti tjetër i PDK-së, Abelard Tahiri, kemi policë aq sa nuk mund t’i mbrojmë ndërtesat atje: Kjo është sikurse t’i bësh thirrje Serbisë. Prandaj, pajtohemi me deputetin Hoxha, kur tha se kemi nevojë për një seancë të mbyllur kur ke deputet që flasin kaq palidhje”, ka thënë Kurti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar përplasjen e tij…